عدم خدمات پس از فروش مناسب، یکی از دلایل ریزش مشتری
عدم خدمات پس از فروش مناسب، یکی از دلایل ریزش مشتری

عدم خدمات پس از فروش مناسب، یکی از دلایل ریزش مشتری، آیا چیزی بدتر از این نیست که ببینید تعداد خریداران محصول یا خدمات شما رو به کاهش است؟ از دست دادن مشتری امری طبیعی است. مهم نیست که چقدر تلاش می کنید بهترین خدمات و تجربیاتی را که پول می‌تواند بخرد ارائه دهید، همیشه این احتمال وجود دارد که هر از چند گاهی با افت فروش و افزایش نرخ ریزش مشتری روبرو شوید. به همین دلیل است که مشاغل وقت و هزینه زیادی را صرف بهینه سازی فرایند فروش خود می‌کنند. حقیقت غم انگیز این است که در وضعیت فعلی، تنها حدود 13٪ از مشتریان به یک برند خاص وفادار هستند. بقیه مشتریان شما به محض دیدن معامله بهتر در جای دیگر، شما را ترک می‌کنند. علت این ریش مشتری چیست؟ به نظر شما چه تعدادی از مشتریان به دلیل عدم دریافت ارزش متمایز ما را ترک می کنند؟ یکی از این دلایل، عدم خدمات پس از فروش مناسب است که ما دراین مقاله به این موضوع پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

خدمات پس از فروش شما عالی نیست

یک کمپین عالی بازاریابی مشتریان را به سمت برندتان هدایت می‌کند، اما شما هنوز هم باید هنگام جذب یک مراجعه کننده یک روش موفقیت آمیز برای تعامل و برقراری ارتباط با مشتریان پیدا کنید. در دنیایی که به شدت درگیر تجربه شده است ، مشتریان بیش از هر زمان دیگری نگران خدماتی هستند که امروز دریافت می‌کنند. بسیاری از مشتریان می‌گویند که این خدمات مشتریان پس از فروش (نه قیمت) محصول شما است که باعث وفاداری می‌شود.

بنابراین چگونه می‌توان فهمید که مشکلی در خدمات پس از فروش وجود ندارد؟ یک گزینه خوب توجه به نقدها و توصیفاتی است که احتمالا از مشتریان می‌شنوید. شبکه‌های اجتماعی خود را زیر نظر داشته باشید تا ببینید مردم در مورد شما چه می‌گویند. در واقعاین پلتفرم‌های آنلاین تبدیل به بهترین وسیله شده اند تا از نظرات مصرف کنندگان و مخاطبان محصولات و خدمات مختلف آگاه شوید و بفهمید علت از دست رفتن مشتری برای هر برندی چیست؟! همچنین ممکن است بخواهید یک کمپین رضایت مشتری ایجاد کنید تا به صورت خودکار نقد و بررسی‌های مشتری را پس از بسته شدن معامله و نهایی کردن فروش در دست داشته باشید. تیم فروش شما و فضای آنلاین باید بتوانند اطلاعاتی راجع به صحبت‌های مشتریان در مورد برند یا محصولتان ارائه دهند. اگر مشتریان بگویند که از انتظار در صف مکالمه برای پاسخ به سؤالات‌شان رنج می‌برند یا درخواست می‌کنند قابلیت چت آنلاین داشته باشید، می‌دانید از کجا شروع کنید.